Ortsregister A - B D - G H - K L - Q R - V W - Ö Personregister Efternamnsregister
Romborna, Annerstad (G)
Danielsdotter, Maria (1798-1859)
Ryssby (G)
Karlsson, Manda Dotelia (1889-1966)
Rönneholms gård, Munkarp (M)
S Håslöf, Håslöv (M)
Hurtig, Jöns (1786-1841)
Skånska dragonregementet, Haglösa skvadron
Svärd, Lars (1815-1873)
Slimminge (M)
Hansdotter, Elna (1773-1828)
Slottsstaden (M)
Smedstorp (L)
Bengtsson, Nils (1777-1850)
Jönsdotter, Kjerstina (1809-1891)
Larsson, Jöns (1778-1859)
Månsson, Bengt (1742-1823)
Nilsdotter, Else (1751-1806)
Nilsson, Jöns (1813-1892)
Svensdotter, Signe (1780-1846)
Sofielund (M)
Larsson, Elsa Charlotta (1910-1971)
Sonhult, Odensjö (G)
Magnusdotter, Johanna Maria (1837-)
Stehag (M)
Dahlquist, Magnus (1805-1875)
Dahlqvist, Carl (1770-1830)
Dahlqvist, Gustafwa (1836-1876)
Hansdotter, Johanna (1762-1838)
Mikaelsson, Göran (1831-1890)
Stenbygård, Benestad (L)
Larsson, Ester Emilia (1894-1975)
Stiby (L)
Bengtsson, Måns (1772-1829)
Håkansdotter, Anna (1786-)
Håkansdotter, Elna (1784-1799)
Håkansdotter, Hanna (1797-1800)
Månsdotter, Elna (1757-1830)
Stiby no 2, Stiby (L)
Stoby (L)
Dahlqvist, Gustafwa (1836-1876)
Göransdotter, Augusta Petronella (1874-1952)
Göransdotter, Ida Johanna (1871-1878)
Göransson, Petter August (1862-1874)
Stora Herrestad
Stora Köpinge no 12, Stora Köpinge (M)
Jönsdotter, Kjerstina (1809-1891)
Stora Köpinge no 5, Stora Köpinge (M)
Nilsson, Jöns (1813-1892)
Syborg, Stehag (M)
Dahlquist, Magnus (1805-1875)
Söderhult, Lidhult (G)
Danielsson, Daniel (1770-1850)
Södertou gård, Lyby (M)
Södra Åsum (M)
Hansson, Lars (1803-1858)
Söfde, Blentarp (M)
Söregård, Viggåsa, Annerstad (G)
Pehrsdotter, Maria (1827-1899)
Pehrsson, Johannes (1820-1820)
Sösdala, N. Mellby sn
Andersson, Eugenia Teresia (1883-1938)
Mellert, Bernt Lorens (1881-1963)
Sösdala, Norra Mellby (L)
Andersson, Carolina Lovisa (1875-1894)
Andersson, Elin Frida Botilda (1877-1895)
Andersson, Elvira Henrietta (1879-1906)
Andersson, Maria Victoria (1887-1973)
Andersson, Truls (1842-1888)
Tidaholm (R)
Göransson, Carl Enok Tage (1905-1984)
Tjustorp no 8, Tjustorp, Smedstorp (L)
Månsson, Bengt (1742-1823)
Nilsdotter, Else (1751-1806)
Tjustorp, Smedstorp (L)
Bengtsson, Nils (1777-1850)
Larsdotter, Sissela (1782-1812)
Larsson, Jöns (1778-1859)
Nilsdotter, Marna (1789-1868)
Nilsdotter, Sissela (1814-1866)
Nilsson, Jöns (1813-1892)
Svensdotter, Signe (1780-1846)
Tjustorp, Smedstorps sn
Tommarp, Östra Tommarp (L)
Bengtsson, Måns (1772-1829)
Torpa (G)
Henriksdotter, Martha (1802-)
Jonasdotter, Albertina Gustava (1862-1930)
Mosesson, Karl August (1856-1947)
Persdotter, Jona-Lisa (1827-1896)
Torseryd, Odensjö (G)
Henriksdotter, Martha (1802-)
Magnusdotter, Maria (1833-1885)
Magnusson, Bengt Peter (1832-1833)
Magnusson, Johannes (1826-1835)
Magnusson, Jonas (1829-1868)
Magnusson, Mattias (1825-1825)
Nilsson, Magnus (1800-)
Trelleborg no 170, Trelleborg (M)
Tunbyholm, Tunby, Smedstorp (L)
Pehrsdotter, Elna (1778-1847)
V Karaby no 25, Västra Karaby (M)
Larsdotter, Agda (1765-1832)
Sörensson, Sven (1765-1840)
Vallby (L)
Andersdotter, Kjerstina (1805-1868)
Håkansdotter, Anna (1871-1893)
Håkansdotter, Maria (1855-1857)
Håkansson, Lars (1863-1934)
Jacobsson, Håkan (1832-1889)
Larsdotter, Elna (1830-1906)
Nilsdotter, Kersti (1868-1950)
Valshult, Femsjö (N)
Arvidsdotter, Sara (1737-1775)
Ortsregister A - B D - G H - K L - Q R - V W - Ö Personregister Efternamnsregister
ulf@ulfg.se Framställd 2014-08-20 av Ulf Göransson med hjälp av Disgen version 8.2d.